EU-ekologiskt lövet KRAV

Bregott Ekologisk portion 75% Arla

601409
Förp.pris: 513,97 kr
Jmf.pris: 214,15 kr/kg (1,71 kr/st)
Förp. 1*300x8g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-29.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Matfettsblandning tillverkat helt utan konserveringsmedel eller andra tillsatser i praktiska portionsförpackningar. Kärnat av ekologisk svensk grädde som sedan blandas med rapsolja och en nypa salt – så naturligt gott det kan bli. Grädden finns med för den goda smakens skull och rapsoljan gör det lättare att bre på brödet. Symbolen med den blågula gräddkannan garanterar 100 procent svensk grädde.

Ingredienser:

SMÖR* 54% (pastöriserad GRÄDDE*, mjölksyrakultur*), rapsolja* 26%, vatten, salt, vitamin A och D.*KRAV-ekologisk ingrediens.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2601 kJ
Energi 633 kcal
Protein 0.3 g
Kolhydrat 0.4 g
Salt 1.2 g
- Varav mättat fett 30 g
- Varav sockerarter 0.4 g
Fett 70 g
Vitamin D VITD- 400
- Varav enkelomättat fett FAMSCIS 0
- Varav fleromättat fett FAPUCIS 0
Vitamin A VITA- 119

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bregott®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Smörgåsmargarin

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

601409

EAN del förp:

7310865889386

EAN hel förp:

17310865889383

EAN hel pall:

37310865889387

Bruttovikt:

2.84 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;