Bregott Normalsaltat storpack 75% Arla

105167
Förp.pris: 283,47 kr
Jmf.pris: 141,74 kr/kg
Förp. 1*2 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-29.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Så naturligt och så gott. Bregott Normalsaltat har varit en favorit på den svenska smörgåsen sedan 1969. Smöret kärnas av grädde som sedan blandas med rapsolja och en nypa salt. Grädden finns med för den goda smakens skull och rapsoljan gör det lättare att bre på brödet. Bregott Normalsaltat gör sig allra bäst på smörgåsen men går även bra att både steka i och baka med. Symbolen med den blågula gräddkannan garanterar 100 procent svensk grädde.

Taggar:
Matfett    Bordssmör    Smör    Bregott   
Ingredienser:

SMÖR (pastöriserad GRÄDDE, mjölksyrakultur), rapsolja, vatten, salt, vitamin A och D.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2789 kJ
Energi 678 kcal
Protein 0.4 g
Kolhydrat 0.4 g
Salt 1.2 g
- Varav mättat fett 33 g
- Varav sockerarter 0.4 g
Fett 75 g
Vitamin D VITD- 400
- Varav enkelomättat fett FAMSCIS 0
- Varav fleromättat fett FAPUCIS 0
Vitamin A VITA- 119

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bregott®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Smörgåsmargarin

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

5167

EAN hel förp:

7310860051672

EAN hel pall:

47310860051670

Bruttovikt:

2.11 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;