EU Ecolabel Livsmedelsgodkänd

Tork Avtorkningspapper Extra Kraftig W1/W2

130080
Förp.pris: 897,75 kr
Jmf.pris: 3,52 kr/meter (159,01 kr/kg)
Förp. 1*5,6 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-08 och den 2024-07-17 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Vårt starkaste papper har överlägsen absorptionsförmåga och skyddar händerna från hetta och smuts. Tack vare QuickDry är det starkare, får jobbet gjort snabbare och är mer absorberande än vanligt papper.

• Extra absorberande tack vare QuickDry
• Suger effektivt upp olja
• Våtstarkt
• Skyddar händerna mot hög värme/metall
• Godkänt för kontakt med livsmedel
• Tork Easy Handling™ E-handtag gör det lätt för städpersonalen att bära pappersrullarna

System: W1 - System Vägg- och Golvställ
Kvalitetsnivå: Premium
Färg: Blå
Lager: 3
Färg: Blå
Tryck: Ja
Dekor: Ja
Rullbredd: 36.9 cm
Rullängd: 255.0 m
Antal ark: 750 st 
Diameter, rulle: 39.0 cm
Hylsa, inre diameter: 7.1 cm





Varumärke:

Tork

Varukategori:

Tork papper rulle W1

Leverantör:

Essity Hygiene and Health AB

Lev art nr:

130080

EAN hel förp:

7322540183795

EAN hel pall:

7322540189155

Bruttovikt:

5.84 kg/förp

Volym:

0.056  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;