Stång Tutti Frutti Fazer

406164
Förp.pris: 100,24 kr
Jmf.pris: 167,07 kr/kg (3,34 kr/st)
Förp. 1*30x20gr
Lager: 5 förp.
Köp »
Beskrivning:

Tutti Frutti stången är en glad, fruktig godistång från Fazer. Perfekt för hela familjen för alla tillfällen, on-the-go, fredagsmys eller när du bara vill unna dig något gott. Gjord med naturliga färger och smaker av naturliga juicer och färger från både frukt och grönsaker, dessutom gelatinfri och vegansk så den passar dig som är vegan.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker, VETEmjöl/HVEDEmel, glukossirap, VETEstärkelse/HVEDEstivelse, majsstärkelse/stivelse, surhetsreglerande medel (E330), naturliga aromer, färgande livsmedel/fødevarer der farver/næringsmidler som avgir farge (koncentrat av batat/sød kartoffel/søtpotet, saflor, äpple/æble och spirulina, extrakt av gurkmejaolja).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1485 kJ
Energi 354 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 84 g
- Varav sockerarter 60 g
Protein 2.4 g
Salt 0 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Tutti Frutti

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Stång

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

406164

EAN del förp:

6416453061644

EAN hel förp:

6416453461642

Bruttovikt:

0.68 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;