Stång Lakritsi Lemon Fazer

406135
Förp.pris: 100,24 kr
Jmf.pris: 167,07 kr/kg (3,34 kr/st)
Förp. 1*30x20gr
Denna vara finns inte i lager för tillfället men vi har beställt 6 st, så beställer du idag före kl. 15:00 så beräknar vi att Du kan hämta ut Ditt paket hos DB Schenkers ombud i butik den 2024-08-01.
Köp »
Beskrivning:

Lakritsi Citron är en populär lakrits från Fazer med en fyllning med smak av citron. Fyllningen får sin fräscha smak av äkta citron. Det här är något för dig som är vegan då Lakritsi är vegansk.

Ingredienser:

Ingredienser: socker, VETEmjöl/HVEDEmel, glukossirap, melass, lakritsextrakt, VETEstärkelse/HVEDEstivelse, majsstärkelse/stivelse, citronpulver, salt, surhetsreglerande medel (citronsyra), naturliga aromer, morot/gulrod koncentrat, färgämne/farvestof (E153).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1440 kJ
Energi 344 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0.5 g
Kolhydrat 80 g
- Varav sockerarter 54 g
Protein 2.8 g
Salt (SALTEQ) 0.34 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Fazer Konfektyr

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Stång

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

406135

EAN del förp:

6416453061354

EAN hel förp:

6416453461352

EAN hel pall:

16416453461359

Bruttovikt:

0.68 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;