Dextro Energy Lemon Sticks

178212
Förp.pris: 344,74 kr
Jmf.pris: 305,62 kr/kg (14,37 kr/st)
Förp. 1*24x47gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-02.
Köp »
Beskrivning:

Dextro Energy hjälper dig att stabilisera din blodsockernivå när ditt blodsocker är lågt. Den innehåller 88 % dextros, ett socker som är identiskt med kroppens eget blodsocker. Sockret går direkt ut i blodet och börjar verka redan inom ett par minuter. Med smak av citron.

Ingredienser:

Dextros (88%), maltodextrin, syra (citronsyra), smakämne, klumpförebyggande medel (magnesiumsalter av fettsyror), vitamin C

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1560 kJ
Energi 367 kcal
Fett 1 g
varav mättat fett 1 g
Kolhydrat 90 g
varav sockerarter 81 g
Fiber 0 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.1 g
Vitamin C APPROXIMATELY mg

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/2°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Dextro Energy

Varukategori:

Stycksak sockergodis

Lev art nr:

8212

EAN del förp:

87111781

EAN hel förp:

8711100183396

EAN hel pall:

7311757804401

Bruttovikt:

1.2 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;