Stång Dumle Original Fazer

406163
Förp.pris: 100,24 kr
Jmf.pris: 167,07 kr/kg (3,34 kr/st)
Förp. 1*30x20gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-02 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Dumle stången är en härlig godisstång från Fazer med smak av choklad och Dumles goda kola. Perfekt för hela familjen för alla tillfällen, on-the-go, fredagsmys eller när du bara vill unna dig något gott. Tillverkad med naturliga färger, fri från gelatin och vegan.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker, VETEmjöl/HVEDEmel, glukossirap, VETEstärkelse/HVEDEstivelse, majsstärkelse/stivelse, fettreducerat kakaopulver, salt, bränt socker/brændt sukker, aromer.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1485 kJ
Energi 354 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 84 g
- Varav sockerarter 60 g
Protein 2.5 g
Salt 0.17 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Dumle

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Stång

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

406163

EAN del förp:

6416453061637

EAN hel förp:

6416453461635

EAN hel pall:

16416453461632

Bruttovikt:

0.68 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;