Extra Strong Original Cloetta

1001940
Förp.pris: 196,45 kr
Jmf.pris: 196,45 kr/kg (4,92 kr/st)
Förp. 1*40x25gr
Lager: 7 förp.
Köp »
Beskrivning:

En klassisk mintpastill som lanserades redan 1892. Idag har den en rund form och säljs i en praktisk rulle med 16 bitar.

Ingredienser:

socker/sukker, dextros, klumpförebyggande-/antiklumpningsmidler (E470b, E551), arom

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1683 kJ
Energi 396 kcal
Fett 0.9 g
varav mättat fett 0.9 g
Kolhydrat 97 g
varav sockerarter 97 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.16 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/5°C

Ursprungsland:

Nederländerna

Varumärke:

Cloetta

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Rulle

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1001940

EAN del förp:

7310350117321

EAN hel förp:

7330869130710

Bruttovikt:

1.2 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;