Banana Skids 18 gr Swizzels

229386
À-pris: 171,58 kr = 60x18gr
Förp.pris: 1.029,50 kr = 6*60x18gr
Jmf.pris: 158,87 kr/kg (2,86 kr/st)
Förp. 6*60x18gr
Lager: 23 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Banana skids, eller banankola som en del kallar den, är en god blandning mellan banan och kolasmak. Här säljs den som en stycksak på 18 gr och 60 styck i en förpackning.

Ingredienser:

Ingredienser: Glukossirap, Socker, Veg.olja (Palmolja, Palmkärnolja), Surhetsreglerande medel: Citronsyra; Aromämnen, Emulgeringsmedel: Glycerol Monostearat; HYDROLYSERAT SOJAPROTEIN, Färgämnen: Sockerkulör, Lutein

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1748 kJ
Energi 413 kcal
Fett 6.2 g
varav mättat fett 4.1 g
Kolhydrat 87.9 g
varav sockerarter 59.6 g
Protein 0.4 g
Motsvarande salt 0.1 g

Allergiinfo:

Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 0.000/0.000°C

Ursprungsland:

Storbritannien

Varumärke:

Swizzels

Konsumentkontakt:

Haugen-Gruppen AB

Postadress:

Box 185, 601 03 NORRKÖPING

Besöksadress:

Hydraulvägen 12, 616 34 ÅBY

Telefon:

011-36 29 00

Hemsida:

www.haugen-gruppen.se

E-post:

info@haugen-gruppen.se

Varukategori:

Stycksak sockergodis

Leverantör:

Haugen-Gruppen Sweden AB

Lev art nr:

229386

EAN del förp:

5010478354845

EAN hel förp:

5010478487727

Bruttovikt:

1.13 kg/st  6.78 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;