Nutisal Cashew Sour Cream & Onion

1008104
Förp.pris: 229,49 kr
Jmf.pris: 273,20 kr/kg (16,40 kr/st)
Förp. 1*14x60gr
Lager: 3 förp.
Köp »
Ingredienser:

CASHEWNÖTTER, kryddblandning (salt, VASSLEPULVER (MJÖLK), lök, MJÖLKSOCKER, socker, jästextrakt, surhetsreglerande medel (E270, E296), persilja, arom, kryddextrakt (lök)), maltodextrin. Kan innehålla andra NÖTTER, JORDNÖTTER och SESAMFRÖ.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2429 kJ
Energi 585 kcal
Fett 44 g
varav mättat fett 8.7 g
Kolhydrat 31 g
varav sockerarter 5.6 g
Protein 15 g
Motsvarande salt 1.3 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Nötter (eng: tree nuts)

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Italien

Varumärke:

Nutisal

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Nötter

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1008104

EAN del förp:

7310350122721

EAN hel förp:

7330869144175

EAN hel pall:

37330869144176

Bruttovikt:

0.99 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;