Fairtrade KRAV

Maskinbrygg mörk Cultivo Zoégas Professional

12320144
Förp.pris: 1.515,58 kr
Jmf.pris: 275,56 kr/kg (30,31 kr/pås)
Förp. 1*50x110g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-25 och den 2024-07-30 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

KRYDDIG & DUBBELT SÅ GOD MÖRKROST Tvättade högvuxna bönor från Etiopien tillsammans med bönor från Centralamerika ger ett friskt kaffe med välbalanserad fyllighet och smak av örter, mogna bär och nöt. CERTIFIERAT KAFFE: ZOÉGAS Professional Cultivo är ett ekologiskt bryggkaffe certifierat med KRAV & Fairtrade. - 100% Arabica - Blandat och rostat i Helsingborg med all el från vindkraft. - Dosering: 110g påse för 2,2-2,5 liters bryggare

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: Malet filterkaffe. Mörkrost.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C
Förvaras torrt och svalt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas Professional

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Maskinbrygg malet kaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12320144

EAN del förp:

7310731101970

EAN hel förp:

7310731201977

EAN hel pall:

7310731301974

Bruttovikt:

6.4 kg/förp

Volym:

0.028  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;