Maskinbrygg mellanrost Gevalia Professional

4057252
Förp.pris: 955,92 kr
Jmf.pris: 191,18 kr/kg (23,90 kr/pås)
Förp. 1*40x125g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-24 och den 2024-07-29 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
På köpet-kampanj » Köp »
Beskrivning:

GEVALIA PROFESSIONAL MELLANROST

Det här är klassikern som älskas av många med Gevalias hemtrevliga, varma grundsmak. 100 % av de finaste Arabicabönorna ger en hög och jämn kvalitet i varje kopp.

Gevalia Professional Mellan/Maskin/Malet:
Ett varmt, hemtrevligt och bärigt kaffe med toner av mörkt choklad.

Rostning: Mellanrost/Maskinbrygg/Malet.

Karaktär:
Sötma: 3 av 5
Syrlighet: 3 av 5
Fyllighet: 3 av 5
Rostning: 3 av 5

Gevalia Maskinbrygg Mellanrost Professional ett kaffe anpassat för restaurangbryggning. För bästa resultat brygg Ditt kaffe enligt nedan anvisningar:

• Använd rengjord bryggutrustning.
• Använd friskt, kallt vatten vid bryggningen.
• Dosera rätt efter smak. (Ett mått/skopa = 8 gr kaffe per kopp).
• Bästa bryggtemperatur ligger mellan 92-96°C.
• Värmehåll kaffe i max 30 min.
• Häll aldrig över gammalt kaffe i färskbryggt kaffe då försämras kaffets smak.

Ingredienser:

100% Arabica

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Varumärke:

Gevalia Professional

Konsumentkontakt:

Jacobs Douwe Egberts S.E AB

Telefon:

020-96 00 20

Hemsida:

www.jdeprofessional.se/

Varukategori:

Maskinbrygg malet kaffe

Leverantör:

Jacobs Douwe Egberts S.E. AB

Lev art nr:

4057252

EAN del förp:

8711000561041

EAN hel förp:

8711000561058

EAN hel pall:

7622300221850

Bruttovikt:

5.51 kg/förp

Volym:

0.025  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;