Ketchup Original bomb Johnnys

580091
Kampanj!
-15%
Förp.pris: 114,16 kr
(Tidigare pris: 114,16)
Jmf.pris: 38,05 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 38,05 kr/kg)
Förp. 1*3 kg
Lager: 15 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Johnnys Ketchup har en djupröd, koncentrerad färgnyan och doften är kryddig och örtig. Smaken är mycket fyllig, koncentrerad och mustig. Avlutningen är friskt syrlig med en liten och lagom söt smakbalans. Given till korven och pork buns. Riktigt god till kycklingspett, vårrullar och grillade ratatouillegrönsaker! Tips! Använd som grund till din hemmagjorda tomatsås: fräs lök i olivolja, färska tomater och Johnny’s ketchup. Eller spetsa din läckra köttfärssås med denna ketchup så får den nerv och intensitet

Taggar:
Johnnys    Ketchup    Bomb    Korv    Hamburgare   
Ingredienser:

INGREDIENSER: Tomatpuré (motsvarande 151 g tomater/100g), socker, vatten, ättika, mod. potatisstärkelse, salt, konserveringsmedel (E202, E211), antioxidationsmedel (E330) och krydda.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 430 kJ
Energi 100 kcal
Fett 0.1 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 24 g
- Varav sockerarter 18 g
Protein 1 g
Salt 3 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Johnny´s

Varukategori:

Ketchup

Leverantör:

O. Kavli AB

Lev art nr:

580091

EAN hel förp:

7310155800916

EAN hel pall:

67310155800918

Bruttovikt:

3.2 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;