Dijonsenap hink Felix

138445
Förp.pris: 159,26 kr
Jmf.pris: 99,54 kr/kg
Förp. 1*1,6 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-01 och den 2024-08-05 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Felix Dijonsenap är den perfekta smaksättaren i både moderna och klassiska anrättningar. Det är en ljus senap som både är syrlig men ändå stark i smaken.

Taggar:
Ingredienser:

Vatten, SENAPsfrö, ättika, salt, antioxidationsmedel (citronsyra), konserveringsmedel (kaliumdiSULFIT).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 672 kJ
Energi 150 kcal
Fett 5.8 g
- Varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrat 11 g
- Varav sockerarter 1.4 g
Protein 9.8 g
Salt 6 g

Allergiinfo:

Innehåller: Senap
Innehåller: Svaveldioxid eller sulfit

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C
Öppnad hink förvaras kallt (+2°C - +8°C ).

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Felix

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Senap

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454008445

EAN hel förp:

7310241084459

EAN hel pall:

7310249084451

Bruttovikt:

1.66 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;