Hamburgerdressing Bomb Bähncke

511963
À-pris: 173,26 kr = 2,5 kg
Förp.pris: 693,06 kr = 4*2,5 kg
Jmf.pris: 69,31 kr/kg
Förp. 4*2,5 kg
Lager: 35 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

En smakrik och krämig hamburger dressing, 2,5 kg. Det perfekta tillbehöret till burgaren. Bomben är en praktisk förpackning som man enkelt kan hänga upp för hygienisk och kostnadseffektiv servering.

Taggar:
Hamburgare    Korv   
Ingredienser:

Rapsolja (EU), 12% tomatpuré (EU/icke EU), vatten, socker, vinäger, lök, 4% vitkål (EU), 4% gurka (EU/icke EU), röd paprika, modifierad stärkelse, 2% rödbeta (EU), pastöriserade ÄGGulor, vitlök, salt, SENAPsmjöl, emulgeringsmedel (E415, E412), surhetsreglerande medel (E270, E330), konserveringsmedel (E202), antioxidant (E385).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1446 kJ
Energi 345 kcal
Fett 32 g
- Varav mättat fett 2.4 g
Kolhydrat 14 g
- Varav sockerarter 11 g
Protein 1.2 g
Salt (SALTEQ) 1.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Ägg
Innehåller: Senap

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C
I kylskåp 2-8 °C. Öppnad förpackning konsumeras inom 14 dagar

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Bähncke

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Dressing

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

510001963

EAN del förp:

5701154133518

EAN hel förp:

5701180133513

EAN hel pall:

7350126084440

Bruttovikt:

2.59 kg/st  10.36 kg/förp

Volym:

0.022  m3/st,  0.088  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;