Senap Sötstark bomb Johnnys

560091
Kampanj!
-15%
Förp.pris: 152,24 kr
(Tidigare pris: 152,24)
Jmf.pris: 50,75 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 50,75 kr/kg)
Förp. 1*3 kg
Lager: 15 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Johnnys Sötstarka Senap är Sveriges mest älskade senap. Smaken har en fin balans mellan syra och sötma med en liten ton av honung i eftersmaken. 1987 började Johnny göra sin karaktärsfulla senap som tillverkas lokalt i vår senapsfabrik i Eslöv. Passar till korv, hamburgare och feta fiskar som lax och röding. Den är också läcker till grönsaker, sallader och primörer som t ex sparris.

Taggar:
Johnnys    Sötstark    Senap    Korv    Hamburgare    Bomb   
Ingredienser:

Socker, vatten, SENAPSFRÖ, ättika, salt och kryddor (bl.a. kanel, koriander).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 950 kJ
Energi 220 kcal
Fett 3.3 g
- Varav mättat fett 0.5 g
Kolhydrat 45 g
- Varav sockerarter 43 g
Protein 4.3 g
Salt (SALTEQ) 1.1 g

Allergiinfo:

Innehåller: Senap

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Johnny´s

Varukategori:

Ketchup

Leverantör:

O. Kavli AB

Lev art nr:

560091

EAN hel förp:

7310155600912

EAN hel pall:

67310155600914

Bruttovikt:

3.2 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;