Baguettesallad Kyckling Curry Rydbergs

140657
Förp.pris: 350,22 kr
Jmf.pris: 140,09 kr/kg
Förp. 1*2,5 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Fyllig kycklingröra smaksatt med curry, paprika, äpple och lite vitlök. Perfekt i en macka, till bakad potatis eller i en wrap.

Taggar:
Ingredienser:

Rapsolja, grillad kyckling 28% (kycklingbröstfilé, potatisstärkelse, salt, surhetsreglerande medel (natriumcitrat), konserveringsmedel (natriumacetat)), paprika, socker, äpple, mango, ÄGGULA, salt, ättika, SENAPSFRÖ, svartpeppar, curry (kryddor bl.a. bockhornsklöver), chili, gräslök, vitlök, vinäger, cayennepeppar, kryddor, kryddextrakt, druvsocker, majsmjöl, surhetsreglerande medel (citronsyra, mjölksyra), stabiliseringsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat), aromer

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1750 kJ
Energi 420 kcal
Fett 40 g
- Varav mättat fett 3.2 g
Kolhydrat 7.7 g
- Varav sockerarter 7 g
Protein 7.3 g
Salt 1.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Senap
Innehåller: Ägg

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Rydbergs

Varukategori:

Sallad

Lev art nr:

140657

EAN hel förp:

7313161406578

EAN hel pall:

27313160002133

Bruttovikt:

2.62 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;