Baguettesallad Tonfisk Rydbergs

131107
Förp.pris: 348,88 kr
Jmf.pris: 139,55 kr/kg
Förp. 1*2,5 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-02.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Smakrik och krämig tonfiskröra. Perfekt till baguette, salladen eller pasta.

Taggar:
TONFISK   
Ingredienser:

Rapsolja, TONFISK 33 %, vatten, gurka, majskorn, ÄGGULA, socker, salt, SENAPSFRÖ, purjolök, paprika, svartpeppar, kryddor, kryddextrakt, citronkoncentrat, ättika, stabiliseringsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), surhetsreglerande medel (citronsyra), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1550 kJ
Energi 370 kcal
Fett 36 g
- Varav mättat fett 2.8 g
Kolhydrat 3.1 g
- Varav sockerarter 1.6 g
Protein 7.7 g
Salt 2.2 g

Allergiinfo:

Innehåller: Fisk
Innehåller: Senap
Innehåller: Ägg

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Rydbergs

Varukategori:

Sallad

Lev art nr:

131107

EAN hel förp:

7313160011070

EAN hel pall:

27313160001747

Bruttovikt:

2.62 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;