Baguettesallad Skagen Rydbergs

147616
Förp.pris: 530,66 kr
Jmf.pris: 212,26 kr/kg
Förp. 1*2,5 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

En smakrik skagenröra med räkor, rom och dill. En klassiker till toast som passar lika bra i baguette, till topping på ägghalvor eller avokado och till bakpotatis. 

Taggar:
Ingredienser:

Rapsolja, SURIMI 32 % (vatten, FISK, socker, ÄGGVITA, potatisstärkelse, salt, KRABBAROM, färgämne (paprikaextrakt, karmin)), RÄKOR 15 %, vatten, ÄGGULA, LODDAROM, socker, ättika, SENAPSFRÖ, dill, salt, lök, citronkoncentrat, kryddor, stabiliseringsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi, propylenglykolalginat), surhetsreglerande medel (mjölksyra, citronsyra), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat), färgämne (riboflavin, karmin). Kan innehålla spår av BLÖTDJUR

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1600 kJ
Energi 390 kcal
Fett 39 g
- Varav mättat fett 3 g
Kolhydrat 4.6 g
- Varav sockerarter 2.1 g
Protein 4.2 g
Salt 1.3 g

Allergiinfo:

Innehåller: Fisk
Innehåller: Ägg
Innehåller: Kräftdjur
Innehåller: Senap
Kan innehålla: Blötdjur

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Rydbergs

Varukategori:

Sallad

Lev art nr:

147616

EAN hel förp:

7313160005161

EAN hel pall:

27313160005165

Bruttovikt:

2.62 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;