Baguettesallad Kebab Rydbergs

144967
Förp.pris: 365,01 kr
Jmf.pris: 146,00 kr/kg
Förp. 1*2,5 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-30.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Smakrik och het kebabsallad med Svenskt nötkött, vitkål, paprika och chili. Perfekt i en wrap, baguette eller som fyllning i smörgåstårta.  

Taggar:
Ingredienser:

Rapsolja, kebabkött 20% (svenskt nötkött 18%, kryddor, socker, salt), vitkål, vatten, morot, ÄGGULA, lök, chili, paprika, SENAPSFRÖ, ättika, salt, socker, vitlök, svartpeppar, champinjonpulver, tomat, örtkrydda, kryddor, kryddextrakt, stabiliseringsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), surhetsreglerande medel (citronsyra), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1850 kJ
Energi 440 kcal
Fett 46 g
- Varav mättat fett 3.8 g
Kolhydrat 6.2 g
- Varav sockerarter 4.4 g
Protein 4.4 g
Salt 1.4 g

Allergiinfo:

Innehåller: Senap
Innehåller: Ägg

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C
Kylvara

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Rydbergs

Varukategori:

Sallad

Lev art nr:

144967

EAN hel förp:

7313160002641

EAN hel pall:

27313160002645

Bruttovikt:

2.62 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;