EU Ecolabel Livsmedelsgodkänd

Dispenserservett Natur N14 Xpressnap®

12830
À-pris: 90,50 kr = 720 st
Förp.pris: 543,00 kr = 6*720 st
Jmf.pris: 0,13 kr/st
Förp. 6*720 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-05 och den 2024-08-14 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Effektivisera din verksamhet. Tork Xpressnap Fit® passar perfekt för snabbmatsrestauranger, barer, pubar och kiosker. Tork Xpressnap Fit® Servettdispenser rymmer –fler servetter än traditionella servettdispensrar– och refillerna tar upp mindre plats i förrådsutrymmet. Servetterna matas ut en i taget vilket minskar antalet bortkastade servetter till mindre än hälften. Tork Xpressnap Fit® Vit Dispenserservett (2-lagers) är ett bra val för verksamheter som vill skapa positiva gästupplevelser.

• Fullstora servetter är innovativt vikta för att spara plats.
• Unik förpackning där buntarna skyddas i en plastpåse som ger bättre hygien och enklare hantering
• Kompakt förpackning som förenklar transport och lagerhållning

Kvalitetsnivå: Advanced

Produktdata
System: N14- Xpressnap Fit® Napkin Dispenser System
Ply: 2.0
Print: Nej
Brightness: 43.0
Fibre Type: recycled
Piece technology: DC
Grammage: 17 g/m2
Total Grammage: 34 g/m2
Folded Length: 10,7 cm
Folded Width: 8,3 cm
Unfolded Length: 21,3 cm
Unfolded Width: 16,5 cm
Embossing: Ja
Folding type Multifold: Z


Varumärke:

Tork

Varukategori:

Dispenserservett

Leverantör:

Essity Hygiene and Health AB

Lev art nr:

12830

EAN del förp:

7322541071879

EAN hel förp:

7322541071886

EAN hel pall:

7322541206684

Bruttovikt:

0.88 kg/st  5.28 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st,  0.036  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;