Bryggkaffe Mellanrost Gevalia Professional

4091416
Kampanj!
-21%
À-pris: 61,49 kr = 500 gr
(Tidigare pris: 61,30)
Förp.pris: 737,86 kr = 12*500 gr
(Tidigare pris: 735,57)
Jmf.pris: 122,98 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 122,60 kr/kg)
Förp. 12*500 gr
Lager: 2648 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

GEVALIA PROFESSIONAL MELLANROST

Det här är klassikern som älskas av många med Gevalias hemtrevliga, varma grundsmak. 100 % av de finaste Arabicabönorna ger en hög och jämn kvalitet i varje kopp. Ett varmt, hemtrevligt och bärigt kaffe med toner av mörk choklad.

Rostning: Mellanrost/Brygg/Malet.

Karaktär:
Sötma: 3 av 5
Syrlighet: 3 av 5
Fyllighet: 3 av 5
Rostning: 3 av 5

Gevalia Professional ett kaffe anpassat för restaurangbryggning och helautomatiska kaffeautomater. Använd rengjord bryggutrustning, använd friskt, kallt vatten vid bryggningen, Dosera rätt efter smak. (Ett mått/skopa = 8 gr kaffe per kopp). Bästa bryggtemperatur ligger mellan 92-96°C. Värmehåll kaffe i max 30 min. Häll aldrig över gammalt kaffe i färskbryggt kaffe då försämras kaffets smak.

Taggar:
Ingredienser:

100% Arabica

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Gevalia Professional

Konsumentkontakt:

Jacobs Douwe Egberts S.E AB

Telefon:

020-96 00 20

Hemsida:

www.jdeprofessional.se/

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Jacobs Douwe Egberts S.E. AB

Lev art nr:

4091416

EAN del förp:

8711000709696

EAN hel förp:

8711000709702

EAN hel pall:

7622300679217

Bruttovikt:

0.52 kg/st  6.24 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;