Apelsinjuice God Morgon®

107476
À-pris: 65,07 kr = 1,75 L
Förp.pris: 390,43 kr = 6*1,75 L
Jmf.pris: 37,18 kr/lit
Förp. 6*1,75 L
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-01.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Av solmogna, handplockade apelsiner har vi pressat denna smakrika apelsinjuice sedan slutet av 60-talet. I förpackningen finns juice från 3,5 kg apelsiner. 100% pressad frukt med fruktkött. Perfekt till frukosten.

Taggar:
Ingredienser:

Apelsinjuice med fruktkött från koncentrat. Pastöriserad.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Millilitrer

Näringsvärden:
Energi 183 kJ
Energi 43 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 8.8 g
- Varav sockerarter 8.8 g
Protein 0.7 g
Salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

God Morgon®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Juice

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

7476

EAN del förp:

7310865074768

EAN hel förp:

17310865074765

EAN hel pall:

17310865074833

Bruttovikt:

1.89 kg/st  11.34 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;