Fruktdryck Körsbär Osötad 1+9 Önos

15176
À-pris: 89,71 kr = 1 lit
Förp.pris: 717,70 kr = 8*1 lit
Jmf.pris: 8,97 kr/lit
Förp. 8*1 lit
Lager: 4 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Körsbär Osötad Fruktdryck är härligt bärig med sötma från enbart frukten. Tillverkad i Sverige.

Ingredienser:

Druvjuice, körsbärsjuice, äppeljuice, svartvinbärsjuice, körsbärsarom. Drickfärdig dryck innehåller 36% fruktjuice från koncentrat (6% körsbärsjuice). Innehåller socker från frukten.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 89 kJ
Energi 21 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 5.1 g
- Varav sockerarter 4.9 g
Protein 0 g
Salt (SALTEQ) 0.04 g

Tillagningsanvisning:

Blandas 1+9. Ger 10 liter. Späda

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C
Förvara i kylskåp efter öppnande. Öppnad förpackning är hållbar 1 månad.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Fruktdryck

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454015176

EAN del förp:

7310770151769

EAN hel förp:

7310771151768

EAN hel pall:

7350126086055

Bruttovikt:

1.24 kg/st  9.92 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.008  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;