+ pant 4,00 kr/förp

Apelsinjuice Nypressad Brämhults

89511
Förp.pris: 127,12 kr
Jmf.pris: 105,93 kr/lit (31,79 kr/st)
Förp. 1*4x300ml
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-25.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Färska apelsiner köps in från hela världen, beroende på vilken säsong det är. Ingenting pressas förrän råvaran kommit fram till presseriet och kvalitetsgranskats. Därefter pressar vi apelsinerna för att sedan låta den nypressade juicen landa i hyllan, klar för dig att dricka. Denna juicen är för dig som uppskattar hur säsongerna påverkar smaken, från syrlig till sötare under året. Ny smak varje dag.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Nypressad juice av apelsin.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 178 kJ
Energi 43 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0.1 g
Kolhydrat 9 g
- Varav sockerarter 9 g
Protein 0.7 g
Salt (SALTEQ) 0.01 g
Fiber 0.7 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/0°C
Färsk kylvara: Förvaras vid högst +8 grader.

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Brämhults

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Juice

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

89511

EAN del förp:

7313619001522

EAN hel förp:

17313619001529

EAN hel pall:

37313619001523

Bruttovikt:

1.36 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;