Apelsin Röd Grape Juice God Morgon®

10725
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-29.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

En frisk blandning av söta apelsiner och smakrik fräsch röd grapefrukt. 100% pressad frukt med fruktkött.

Taggar:
Ingredienser:

Apelsinjuice med fruktkött från koncentrat (60 %) och röd grapefruktjuice från koncentrat (40 %). Pastöriserad.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 171 kJ
Energi 41 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 8.4 g
- Varav sockerarter 7.9 g
Protein 0.7 g
Salt (SALTEQ) 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

God Morgon®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Juice

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

725

EAN del förp:

7310860007259

EAN hel förp:

17310860007256

EAN hel pall:

37310860007250

Bruttovikt:

1.08 kg/st  6.48 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.006  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88