Fruktdryck Citron Osockrad 1+9 Önos

67476
Kampanj!
-15%
À-pris: 49,84 kr = 1 lit
(Tidigare pris: 58,58)
Förp.pris: 398,72 kr = 8*1 lit
(Tidigare pris: 468,61)
Jmf.pris: 4,98 kr/lit
(Tidigare jmf.pris: 5,86 kr/lit)
Förp. 8*1 lit
Lager: 4 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Citron Osockrad Fruktdryck är frisk och fruktig med sötma från frukt och sötningsmedel. Tillverkad i Sverige.

Taggar:
Ingredienser:

Druvjuice, citronjuice, vatten, limejuice, syra (citronsyra), citronarom, sötningsmedel (aspartam och acesulfam K), antioxidationsmedel (askorbinsyra). Innehåller en fenylalaninkälla.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 14 kJ
Energi 3.2 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 0.8 g
- Varav sockerarter 0.7 g
Protein 0 g
Salt (SALTEQ) 0 g

Tillagningsanvisning:

Blandas 1+9. Ger 10 liter. Späda

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C
Förvara i kylskåp efter öppnande. Öppnad förpackning är hållbar 1 månad.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Fruktdryck

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454067476

EAN del förp:

7310770674763

EAN hel förp:

7310771674762

EAN hel pall:

7350126085959

Bruttovikt:

1.08 kg/st  8.64 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.008  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;