Apelsinjuice God Morgon®

10737
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-03-01.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Av solmogna, handplockade apelsiner har vi pressat denna smakrika apelsinjuice sedan slutet av 60-talet. I förpackningen finns juice från 3,5 kg apelsiner. 100% pressad frukt med fruktkött. Perfekt till frukosten.

Taggar:
Ingredienser:

Apelsinjuice med fruktkött från koncentrat. Pastöriserad.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 183 kJ
Energi 43 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 8.8 g
- Varav sockerarter 8.8 g
Protein 0.7 g
Salt (SALTEQ) 0 g
Vitamin C VITC- 25

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

God Morgon®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Juice

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

737

EAN del förp:

7310860007372

EAN hel förp:

17310860007379

EAN hel pall:

37310860007373

Bruttovikt:

10.97 kg/förp

Volym:

0.014  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Apelsindryck Kiviks Musteri
73080    Lager: -3
Apelsinjuice 1+4 koncentrat Önos
65376    Lager: 7
Apelsinjuice koncentrat 1+4 JO®
1087905    Lager: 1
Fruktdryck Citron Osockrad 1+9 Önos
67476    Lager: 13
Fruktdryck Äpple Osockrad 1+9 Önos
67276    Lager: 27
Smakis Smoothie Yellow Bag in Box
647025    Lager: 20
Smultrondryck Kiviks Musteri
73621    Lager: -4
Sundis 100% Juice Apelsin Krav
227328    Lager: 4
Sundis 100% Juice Äpple Krav
227326    Lager: 3
Äppeljuice 1+4 koncentat Önos
65676    Lager: -1

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88