Starbucks™ Tripleshot Espresso Arla

106167
Förp.pris: 345,97 kr
Jmf.pris: 96,10 kr/lit (28,83 kr/st)
Förp. 1*12x30cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-05-31.
Köp »
Beskrivning:

Upplev kaffe med äkta Starbuckskänsla oavsett var du befinner dig. Tripleshot Espresso är en trippel espresso, perfekt när du behöver kickstarta din dag med extra energi. Drycken är tillverkad med samma toppkvalitet som på Starbucks kaféer och är smaksatt med mjölk. Den fungerar utmärkt att ta med och dricka i farten och smakar allra bäst väl kyld. Oöppnad förpackning kan förvaras i rumstemperatur och har lång hållbarhet.

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: MÆLK//MJÖLK//MELK med 3,3% fedt//fett (75%), Starbucks® Arabica kaffe (vand//vatten//vann, kaffeekstrakt//kaffeextrakt) (20%), sukker//socker (4,7%), naturlig kaffearoma//kaffearom, surhedsregulerende middel//surhetsreglerande medel//middel (kaliumcarbonater//kaliumkarbonat).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 300 kJ
Energi 71 kcal
Protein 2.9 g
Kolhydrat 9 g
Salt 0.08 g
- Varav mättat fett 1.7 g
- Varav sockerarter 8.5 g
Fett 2.6 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/2°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Starbucks Discoveries

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Smaksatt mjölk

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

601670

EAN del förp:

5711953124860

EAN hel förp:

15711953124850

EAN hel pall:

15711953124874

Bruttovikt:

3.97 kg/förp

Volym:

0.007  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;