Drickyoghurt Citron Zero Laktosfri Yalla! Arla

594095
Förp.pris: 130,03 kr
Jmf.pris: 61,92 kr/kg (21,67 kr/st)
Förp. 1*6x350ml
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Yalla Zero citron släcker törsten och mättar, och har inget tillsatt socker. Den är även laktosfri. Yalla drickyoghurt är rik på frukt och har inga färgämnen eller konserveringsmedel. Passar utmärkt vare sig du är hemma, på jobbet, i skolan eller på språng!

Taggar:
Ingredienser:

MJÖLK, vatten, citron (2%), limejuice (från koncentrat), majsstärkelse, förtjockningsmedel (pektin, kalciumcitrat), sötningsmedel (aspartam**), surhetsreglerande medel (natriumcitrat, citronsyra), naturlig arom, laktasenzym, yoghurtkultur. Mjölken är pastöriserad. **Innehåller en fenylalaninkälla. *Innehåller sötningsmedel och naturligt förekommande socker från mjölk och frukt. Laktos 0 g/100 g

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 153 kJ
Energi 36 kcal
Protein 3.2 g
Kolhydrat 4 g
Salt 0.13 g
- Varav mättat fett 0.3 g
- Varav sockerarter 3.6 g
Fett 0.48 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Nederländerna

Varumärke:

Yalla®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Drickyoghurt

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

594095

EAN del förp:

8718166008267

EAN hel förp:

18718166738277

EAN hel pall:

18718166838175

Bruttovikt:

2.32 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;