Starbucks™ Tripleshot Espresso no added sugar Arla

106163
Förp.pris: 345,97 kr
Jmf.pris: 96,10 kr/lit (28,83 kr/st)
Förp. 1*12x30cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-22.
Köp »
Beskrivning:

Osötat iskaffe? Javisst, prova Starbucks® Tripleshot No Added Sugar. Tripleshot Espresso är gjord med tre kraftfulla espressoshots och är tillverkad med samma toppkvalitet som på Starbucks kaféer. Kaffedrycken är smaksatt med mjölk men inget socker har tillsatts. Den fungerar utmärkt att ta med och dricka i farten, gärna när du är i behov av en extra energikick. Starbucks iskaffe smakar allra bäst väl kyld. Oöppnad förpackning kan förvaras i rumstemperatur och har lång hållbarhet.

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: MÆLK//MJÖLK//MELK med 3,3% fedt//fett (75%), Starbucks® Arabica kaffe (vand//vatten//vann, kaffeekstrakt//kaffeextrakt) (25%), naturlig kaffearoma//kaffearom, surhedsregulerende middel//surhetsreglerande medel//surhetsregulerende middel (kaliumcarbonater//kaliumkarbonat), sødestof//sötningsmedel//søtstoff (acesulfamkalium//acesulfam K).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 210 kJ
Energi 50 kcal
Protein 2.7 g
Kolhydrat 3.9 g
Salt 0.08 g
- Varav mättat fett 1.6 g
- Varav sockerarter 3.5 g
Fett 2.6 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/2°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Starbucks Discoveries

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Smaksatt mjölk

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

601673

EAN del förp:

5711953124891

EAN hel förp:

15711953124881

EAN hel pall:

15711953124904

Bruttovikt:

3.97 kg/förp

Volym:

0.007  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;