Drickkvarg Blåbär & Svartavinbär Yalla! Arla

69893
Förp.pris: 127,34 kr
Jmf.pris: 60,64 kr/lit (21,22 kr/st)
Förp. 1*6x350ml
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-01.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Mild och mättande drickkvarg med god smak av blåbär och svarta vinbär. Produkten, som har ett naturligt högt proteininnehåll, är slät, innehåller inget tillsatt socker och har låg fetthalt. Drycken påminner om drickyoghurt men är baserad på kvarg och passar utmärkt i samband med träning, till mellanmål eller när du är på språng. All kvarg under varumärket Yalla! är laktosfri.

Taggar:
Ingredienser:

MJÖLK, blåbär (6,8%), svarta vinbär (5,4%), majsstärkelse, förtjockningsmedel (pektin), sötningsmedel (aspartam**), laktasenzym, syrningskultur. **Innehåller en fenylalaninkälla.Mjölken är pastöriserad. Innehåller sötningsmedel och naturligt förekommande socker från mjölk och bär. Laktos 0 g/100 g

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 210 kJ
Energi 50 kcal
Protein 6 g
Kolhydrat 4.6 g
Salt 0.11 g
- Varav mättat fett 0.2 g
- Varav sockerarter 4.4 g
Fett 0.4 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Nederländerna

Varumärke:

Yalla®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Drickyoghurt

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

69893

EAN del förp:

5711953088797

EAN hel förp:

15711953088787

EAN hel pall:

85711953088809

Bruttovikt:

2.36 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;