Drickkvarg Mango & Vanilj Yalla! Arla

432809
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-22.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Ingredienser:

MJÖLK, mango (6%), majsstärkelse, vaniljextrakt, citronjuice, naturlig arom, sötningsmedel (aspartam**), laktasenzym, syrningskultur. Mjölken är pastöriserad. **Innehåller en fenylalaninkälla. *Innehåller sötningsmedel och naturligt förekommande socker från mjölk och frukt. Laktos 0 g/100 g

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 200 kJ
Energi 50 kcal
Fett 0.1 g
- Varav mättat fett 0.1 g
Kolhydrat 4.7 g
- Varav sockerarter 4.1 g
Protein 5.9 g
Salt (SALTEQ) 0.1 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Nederländerna

Varumärke:

Yalla®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Drickyoghurt

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

432809

EAN del förp:

8718166007956

EAN hel förp:

18718166707952

EAN hel pall:

18718166807959

Bruttovikt:

2.34 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
ProPud Proteinmilkshake Vanilla NJIE
521240    Lager: 4
ProPud Pudding Chokladboll NJIE
521090    Lager: 4
ProPud Pudding Vanilla NJIE
521020    Lager: 4
Protein Milkshake Banana Barebells
5243002    Lager: 7
Protein Milkshake Chocolate Barebells
5243000    Lager: 11
Protein Milkshake Raspberry Barebells
5243017    Lager: 12
Protein Milkshake Strawberry Barebells
5243001    Lager: 11
Protein Milkshake Vanilla Barebells
5243003    Lager: 16

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88