Protein Milkshake Raspberry Barebells

5243017
Förp.pris: 185,25 kr
Jmf.pris: 70,17 kr/lit (23,16 kr/st)
Förp. 1*8x330ml
Lager: 6 förp.
Köp »
Beskrivning:

Barebells Milkshake-sortiment utökas med en ny läcker smak – Raspberry Milkshake. Denna färska och söta dryck när som helst på dagen är fullpackad med 24 gram protein och har inget tillsatt socker. Innehåller sötningsmedel. Laktosfri.

Ingredienser:

MJÖLK/MÆLK (66%), MJÖLK-/MÆLK-/MELKPROTEINKONCENTRAT (31%), vatten/vand, stabiliseringsmedel/stabilisator (cellulosa, cellulosagummi, karragenan), aromer/aromaer, kakaosmör, surhetsreglerande medel (natriumfosfat), färgämne/fargestoff (karotener), sötningsmedel/sødestoffer (acesulfam-K, sukralos), laktas.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 250 kJ
Energi 59 kcal
Fett 1.4 g
varav mättat fett 0.9 g
Kolhydrat 4.1 g
varav sockerarter 3.7 g
Protein 7.3 g
Motsvarande salt 0.21 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Serveringstips:

Serveras kyld/avkjølt.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Barebells

Varukategori:

Functional Foods

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

B3017

EAN del förp:

7340001805109

EAN hel förp:

27340001805189

EAN hel pall:

57340001805302

Bruttovikt:

3.13 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;