Protein Milkshake Strawberry Barebells

5243001
Lager: 4 förp.
Köp »
Beskrivning:

Proteinmilkshake med smak av jordgubb.

Ingredienser:

MJÖLK (66%), MJÖLKPROTEINKONCENTRAT (31%), vatten, stabiliseringsmedel (cellulosa, cellulosagummi, karragenan), kakaosmör, aromer, surhetsreglerande medel (natriumfosfat), laktas, sötningsmedel (acesulfam-K, sukralos), färgämne (karoten).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 245 kJ
Energi 58 kcal
Fett 1.4 g
varav mättat fett 0.9 g
Kolhydrat 3.8 g
varav sockerarter 3.7 g
Protein 7.3 g
Motsvarande salt 0.22 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Serveringstips:

Serveras kyld.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Barebells

Varukategori:

Functional Foods

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

B3001

EAN del förp:

7340001800685

EAN hel förp:

27340001800689

EAN hel pall:

57340001800680

Bruttovikt:

3.13 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
ProPud Proteinmilkshake Vanilla NJIE
521240    Lager: 27
ProPud Pudding Chocolate NJIE
521010    Lager: 7
ProPud Pudding Chokladboll NJIE
521090    Lager: 4
ProPud Pudding Vanilla NJIE
521020    Lager: 8
Protein Milkshake Banana Barebells
5243002    Lager: 11
Protein Milkshake Chocolate Barebells
5243000    Lager: 7
Protein Milkshake Raspberry Barebells
5243017    Lager: 3
Protein Milkshake Vanilla Barebells
5243003    Lager: 5
Proteinshake Vanilj Yalla! Arla
602157    Lager: 4

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88