EU-ekologiskt lövet Fairtrade

Maskinbrygg mörk Fairtrade EKO Löfbergs Lila

20245
Förp.pris: 1.501,47 kr
Jmf.pris: 250,25 kr/kg (25,02 kr/pås)
Förp. 1*60x100g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-02 och den 2024-08-09 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Löfbergs Lilas kaffe innehåller endast 100% arabicabönor.
Malningsgrad: Maskinbrygg
Rostning: Mörk
Märkning: Krav-märkt och Rättvismärkt

7-8 gram kaffe bryggt på friskt 92-96 gradigt vatten i en bryggare som sköts vad det gäller rengöringen framställer produkten till sitt bästa i form av smak, lukt och utseende. I de fall den personliga smaken skulle skilja sig i smak rekommenderar vi en annan typ av rostning.

Taggar:
Ingredienser:

Kaffe

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/0°C
Vi rekommenderar att kaffe ska förvaras torrt och svalt i sluten förpackning i rumstemperatur. Hållbarhetstiden är baserat på förvaring i rumstemperatur. Kaffets smak/arom kan försämras vid ej rekommenderade lagrings- och transportförhållanden. Temperaturdifferenser kan ge svällda påsar.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Löfbergs Lila

Konsumentkontakt:

Löfbergs Lila AB

Postadress:

Box 1501, 651 21 KARLSTAD

Telefon:

020-98 57 79

Hemsida:

www.lofbergs.se

E-post:

info@lofbergs.se

Varukategori:

Maskinbrygg malet kaffe

Leverantör:

Löfbergs Lila AB

Lev art nr:

20245

EAN del förp:

7310050002453

EAN hel förp:

7310050202457

EAN hel pall:

7310050902456

Bruttovikt:

6.74 kg/förp

Volym:

0.028  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;