Maskinbrygg mellan Guld BKI Kaffe

65255
Förp.pris: 1.093,68 kr
Jmf.pris: 182,28 kr/kg (18,23 kr/pås)
Förp. 1*60x100g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-15 och den 2024-08-22 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

BKI Mellanrost

En blandning sammansatt av klassiska kaffesorter från Brasilien, Sumatra, Colombia, Mellanamerika och Afrika. Mellanrostat. Ett mjukt och välsmakande kaffe med den behärskade syrlighet som karaktäriserar ett traditionellt svenskt kaffe.

En riktigt klassisk kaffeserie. BKI Guld är sammansatt av kaffesorter från Syd- och Mellanamerika, Indonesien och Östafrika.Resultatet är ett kaffe med en rund och fylligsmak och en behaglig, lätt syrlig eftersmak.Serien är särskilt lämplig för bryggare och automater.

Rostningsgrad: Mellanrost/Maskinbrygg/Malet

Karaktär:
Rostning 3 av 5

Taggar:
Ingredienser:

En blandning sammansatt av 100% Arabica bönor från Sydamerika och Indonesien.

Serveringstips:

Använd friskt kallt vatten. Bryggtemperaturen skall vara 92-96 C. Använd rätt malningsgrad. Alltid rekommenderad dosering. Serveringstemperatur 80-85 C.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C
Förvaras torrt, svalt och inte tillsammans med andra starkt luktande produkter.

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

BKI Kaffe

Konsumentkontakt:

BKI Kaffe AB

Besöksadress:

Viktoriagatan 6, 252 29 HELSINGBORG

Telefon:

042-12 18 25

Hemsida:

www.bki.dk

E-post:

info@bki-kaffe.se

Varukategori:

Maskinbrygg malet kaffe

Leverantör:

BKI Kaffe AB

Lev art nr:

60652550

EAN del förp:

5701115366375

EAN hel förp:

5701115652553

EAN hel pall:

57011156525536

Bruttovikt:

6.1 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;