Hamburgerbröd 8x4 st glutenfri Fria Bröd

6092606
Förp.pris: 426,05 kr
Jmf.pris: 190,20 kr/kg (13,32 kr/st)
Förp. 1*32x70gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Komponera favoritburgaren med goda tillbehör och Frias färdigskurna, glutenfria hamburgerbröd. Utan sesamfrö.

Taggar:
Ingredienser:

GLUTENFRI VETESTÄRKELSE, vatten, GLUTENFRITT MALTEXTRAKT (KORN), rapsolja, förtjockningsmedel (cellulosagummi, guarkärnmjöl, xantangummi), maltodextrin (majs), jäst, psylliumfröskal, ärtprotein, socker, emulgeringsmedel (lecitin (raps), mono- och diglycerider av fettsyror (veg.)), majsstärkelse, salt, aromer. KAN INNEHÅLLA SPÅR AV ÄGG.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1200 kJ
Energi 280 kcal
Fett 5.7 g
- Varav mättat fett 0.8 g
Kolhydrat 54 g
- Varav sockerarter 4.5 g
Protein 1.4 g
Salt 1.3 g
Fiber 4.3 g

Allergiinfo:

Kan innehålla: Ägg

Kan innehålla:
Produkten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-30°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Fria

Varukategori:

Hamburgerbröd

Lev art nr:

2606

EAN del förp:

7330242200894

EAN hel förp:

7330242826063

EAN hel pall:

7330242126064

Bruttovikt:

2.54 kg/förp

Volym:

0.017  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;