Hamburgerbröd 85S Korvbrödsbagarn

173583
Förp.pris: 189,06 kr
Jmf.pris: 70,02 kr/kg (6,31 kr/st)
Förp. 1*30x90gr
Lager: 4 förp.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Taggar:
Ingredienser:

VETEMJÖL, vatten, invertsocker, rapsolja, jäst, SESAMFRÖ, salt, vegetabiliskt emulgeringsmedel E471, maltmjöl av VETE, mjölbehandlingsmedel (E300). MJÖLKFRITT

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1150 kJ
Energi 280 kcal
Fett 4.7 g
- Varav mättat fett 0.7 g
Kolhydrat 49 g
- Varav sockerarter 6.2 g
Protein 8.8 g
Salt (SALTEQ) 1 g
Fiber 1.8 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Sesamfrön

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /-18°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Korvbrödsbagarn

Varukategori:

Hamburgerbröd

Lev art nr:

3585

EAN del förp:

7311379535851

EAN hel förp:

17311379535858

EAN hel pall:

27311379535855

Bruttovikt:

3.07 kg/förp

Volym:

0.023  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;