Hamburgerbröd 45 gr Freddys Goda

1877680
Kampanj!
-6%
Förp.pris: 252,97 kr
(Tidigare pris: 268,02)
Jmf.pris: 58,56 kr/kg (2,63 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 62,04 kr/kg)
Förp. 1*96x45gr
Lager: 14 förp.
Kampanjinfo » Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Ljust delat hamburgerbröd 96 x 45g

Taggar:
Ingredienser:

VETEMJÖL, vatten, rapsolja, sirap, jäst, salt, enzymer(VETE).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1300 kJ
Energi 310 kcal
Fett 7.5 g
- Varav mättat fett 0.8 g
Kolhydrat 54 g
- Varav sockerarter 6 g
Protein 6.5 g
Salt (SALTEQ) 0.8 g
Fiber 1.9 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-25°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Freddys Goda

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Hamburgerbröd

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

77680

EAN del förp:

7310960776802

EAN hel förp:

7392681012056

EAN hel pall:

37310960776803

Bruttovikt:

4.86 kg/förp

Volym:

0.046  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;