Sagaform Diskmaskinsäker
Rek. pris 549,00

Ellen Ägghöna Benvit Sagaform

5018456
À-pris: 478,75 kr = 1 st
Förp.pris: 2.872,50 kr = 6*1 st
Förp. 6*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-05.
Köp »
Beskrivning:

Ellen ägghöna från Sagaform är inspirerad av traditioner från förr. Att servera kokta påskägg i speciella äggkarotter eller ägghönor blev populärt redan under sent 1800-tal, en tradition som är värd att lyfta fram och bevara. Förutom kokta ägg på påskbordet fyller vi den gärna med godis och annat smått och gott som vi vill gömma. Tillverkad i stengods i färgen benvit. Levereras i presentbox. Rymmer 40 cl.

Specifikationer:

• Bredd: 15 cm
• Höjd: 15 cm
• Längd: 16 cm
• Designer: Studio Sagaform
• Material: Stengods
• Skötselråd: Tål maskindisk. Livsmedelssäker.
• Övrig information: Handmålad, färgskillnader kan uppstå.


Varumärke:

Sagaform

Varukategori:

Skål

Leverantör:

Sagaform AB

Lev art nr:

5018456

EAN del förp:

7394150184561

EAN hel förp:

17394150184568

EAN hel pall:

27394150184565

Bruttovikt:

0.61 kg/st  3.66 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.024  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;