Corny Big Salted Caramel Müslibar

106066
Förp.pris: 189,28 kr
Jmf.pris: 157,73 kr/kg (7,88 kr/st)
Förp. 1*24x40gr
Lager: 39 förp.
Köp »
Beskrivning:

Corny BIG - Nu i smaken salted Caramel. Perfekt kombination av krispiga flingor, mjölkchoklad & krämig kola med en touch av salt. Ett godare och nyttigare mellanmålsalternativ. Lätt att stoppa i fickan för extra energi under fritidsaktiviteterna.

Taggar:
On-The-Go    Mellanmål    Snack    Bar    Bar    Corny    Mellis    Muslibar   
Ingredienser:

Ingredienser: Glukossirap, flingor av spannmål (VETEmjöl, socker, majsmjöl, rismjöl, KORNmaltsextrakt, salt, karamelliserad sockersirap), MJÖLKchoklad 20% (socker, kakaomassa*, kakaosmör*, skumMJÖLKspulver, MJÖLKfett, emulgeringsmedel: (E442, E476)), fullkornsflingor 9% (VETE, HAVRE), kokosfett, kolapulver 5% (sött vasslepulver (från MJÖLK), maltodextrin, palmfett, socker, karamelliserad sockersirap), majsflingor (majs, salt, KORNmaltextrakt), oligofruktos, stabiliseringsmedel: glycerol, havssalt, naturlig arom, emulgeringsmedel: lecitin. Kan innehålla spår av NÖTTER och JORDNÖTTER. *Rainforest Alliance Certified.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1753 kJ
Energi 417 kcal
Fett 14 g
varav mättat fett 9.7 g
Kolhydrat 66 g
varav sockerarter 23 g
Fiber 5.1 g
Protein 4.8 g
Motsvarande salt 1.1 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Kan innehålla: Jordnötter
Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Corny Big

Konsumentkontakt:

Semper AB

Telefon:

020-62 20 00

Hemsida:

https://www.semper.se/kontakt

Varukategori:

Stycksak bars

Leverantör:

Semper AB

Lev art nr:

6066

EAN del förp:

4011800407513

EAN hel förp:

4011800407506

EAN hel pall:

47310100606653

Bruttovikt:

1.2 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;