Chips Potatis Original Estrella

10153
Förp.pris: 206,75 kr
Jmf.pris: 191,44 kr/kg (7,66 kr/st)
Förp. 1*27x40gr
Lager: 30 förp.
Köp »
Beskrivning:

Tunna lättsaltade potatischips.

Upptäck den klassiska smaken av Estrella Potatis Chips Original hos Torebrings! Vår onlinebutik erbjuder högkvalitativa chips som är perfekt för företag, föreningar och privatpersoner. Oavsett om du behöver snacks till kontorsfikat, föreningsmötet eller hemmakvällen, hittar du alltid de bästa produkterna hos oss. Vårt sortiment av Estrella chips är omsorgsfullt utvalt för att garantera att du får de godaste och krispigaste potatischipsen varje gång. Beställ nu och njut av enkel och snabb leverans till din dörr.

Ingredienser:

Potatis, solros-/rapsolja, salt. Kan innehålla spår av MJÖLK.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2138 kJ
Energi 513 kcal
Fett 32.0 g
varav mättat fett 2.6 g
Kolhydrat 47.0 g
varav sockerarter 0.5 g
Fiber 5.5 g
Protein 5.8 g
Motsvarande salt 1.3 g

Tillagningsanvisning:

Ätfärdig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/10°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Estrella

Varukategori:

Chips

Lev art nr:

10153

EAN del förp:

7310531020907

EAN hel förp:

7310534101535

EAN hel pall:

7310536101533

Bruttovikt:

1.15 kg/förp

Volym:

0.02  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;