Chips Grill Estrella

10132
Förp.pris: 206,75 kr
Jmf.pris: 191,44 kr/kg (7,66 kr/st)
Förp. 1*27x40gr
Lager: 21 förp.
Köp »
Beskrivning:

Räfflade potatischips med löksmak.

Ingredienser:

Potatis, solros-/rapsolja, kryddblandning (lök, salt, maltodextrin, jästextrakt, druvsocker). Kan innehålla spår av MJÖLK.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2152 kJ
Energi 517 kcal
Fett 33 g
varav mättat fett 2.6 g
Kolhydrat 46 g
varav sockerarter 0.8 g
Fiber 5.5 g
Protein 5.7 g
Motsvarande salt 1.7 g

Tillagningsanvisning:

Ätfärdig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/10°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Estrella

Varukategori:

Chips

Lev art nr:

10132

EAN del förp:

7310531022901

EAN hel förp:

7310534101320

EAN hel pall:

7310536101328

Bruttovikt:

1.4 kg/förp

Volym:

0.02  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;