Rainforest Alliance

Automatkaffe Mokambo Tradición RA Nescafé

12282408
À-pris: 321,89 kr = 500 gr
Förp.pris: 3.862,66 kr = 12*500 gr
Jmf.pris: 643,78 kr/kg (1,29 kr/kopp)
Förp. 12*500 gr
Denna vara finns inte i lager för tillfället men vi har beställt 24 st, så beställer du idag före kl. 15:00 så beräknar vi att Du kan hämta ut Ditt paket hos DB Schenkers ombud i butik den 2024-06-25.
Köp »
Beskrivning:

NESCAFÉ MOKAMBO TRADICIÓN

NESCAFÉ Mokambo Tradición har nu blivit Rainforest Alliance certifierat - en internationellt erkänd symbol för miljömässig hållbarhet.

NÖTIG & KRYDDIG
Ett mörkrostat kaffe som fungerar utmärkt både som en svart kopp kaffe med eller utan mjölk och en espresso där den som det senare drar tankarna åt nybakade havrekakor.

KARAKTÄR
Nötig och söt med toner av ren kakao, rostat bröd och pepparkaka. Rik smak med en avslutning som drar åt mörk bitter choklad.

Rostning: Mörkrost/Instantkaffe

Karaktär:
Rostning: 5 av 8
Fyllighet: 3 av 5
Syrlighet: 2 av 5

Taggar:
Ingredienser:

Snabbkaffe/Instant kaffe

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C
Förvaras/Opbevarestorrt/tørt och/ogsvalt/køligt.

Ursprungsland:

Frankrike

Varumärke:

Nescafé

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Instantkaffe för automat

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12282408

EAN del förp:

7613035277250

EAN hel förp:

7613035277267

EAN hel pall:

7613035277274

Bruttovikt:

0.51 kg/st  6.12 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.048  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;