Automatkaffe Espresso Instant Nescafé

12232097
À-pris: 435,90 kr = 500 gr
Förp.pris: 5.230,85 kr = 12*500 gr
Jmf.pris: 871,81 kr/kg (1,75 kr/kopp)
Förp. 12*500 gr
Lager: 5 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

ESPRESSO är en unik espresso med en utsökt gyllenbrun crema. Kaffet består av 100% Arabicabönor med en härlig doft av färsk råg. Smaken är mörk, fyllig och sirapslen. Eftersmaken bjuder på en delikat friskhet med toner av svarta druvor och plommon. Passar som en förfriskning under dagen eller som en fulländad avslutning efter en god måltid.

Rostning: Mörkrost Espresso/Instantkaffe espresso för espresso och blanddrycker.

Karaktär:
Rostning: 7 av 8
Fyllighet: 4 av 5
Syrlighet: 1 av 5

Detta kaffe är speciellt anpassat för varmdrycksautomater för att ge bästa löslighet och smak.

Dosering per kopp 2 gr (15cl)
Dosering per kanna 20 gr (150cl)

Påsens innehåll 500 gr ger cirka 250 koppar gott kaffe.

Taggar:
Ingredienser:

Snabbkaffe/Instant kaffe.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C
Förvaras/Opbevares torrt/tørt och/og svalt/køligt.

Ursprungsland:

Frankrike

Varumärke:

Nescafé

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Instantkaffe för automat

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12232097

EAN del förp:

3033710075379

EAN hel förp:

3033710260638

EAN hel pall:

7613034461001

Bruttovikt:

0.51 kg/st  6.12 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.048  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;