Automatkaffe Nescafé Gold de Luxe Instant

12528911
À-pris: 225,90 kr = 250 gr
Förp.pris: 2.710,85 kr = 12*250 gr
Jmf.pris: 903,62 kr/kg (1,80 kr/kopp)
Förp. 12*250 gr
Lager: 351 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

NESCAFÉ – världens populäraste kaffe
Varje kopp NESCAFÉ är gjord på helt färskplockade, färskrostade och färskmalda kvalitetsbönor. Den unika processteknik Nestlé har utvecklat bevarar kaffets ursprungliga smak och arom i ett snabblösligt pulver. Med andra ord 100% kaffe, utan tillsatsämnen och utan kaffesump efteråt.
Dessutom blir koppen klar på nolltid! Kanske är det därför det dricks 5500 koppar NESCAFÉ varje sekund runt om i världen. Vilket faktiskt gör NESCAFÉ till världens mest populära kaffe.

FRUKTIG & SOFISTIKERAD
En svart mellanrostad kopp kaffe som doftar lika underbart som det smakar.
Njut av en sofistikerad, harmonisk och aromatisk kopp som passar lika bra svart som med mjölk. Mogna röda äpplen, ljus choklad, nougat och nötter.

Rostning: Mellanrost/Instantkaffe

Karaktär:
Rostning: 4 av 8
Fyllighet: 4 av 5
Syrlighet: 2 av 5

Detta kaffe är speciellt anpassat för varmdrycksautomater för att ge bästa löslighet och smak.

Dosering per kopp 2 gr (15cl)
Dosering per kanna 20 gr (150cl)

Påsens innehåll 250 gr ger cirka 125 koppar gott kaffe.

Taggar:
Varumärke:

Nescafé

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Instantkaffe för automat

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12528911

EAN del förp:

7613036535748

EAN hel förp:

7613036535755

EAN hel pall:

7613036535762

Bruttovikt:

0.26 kg/st  3.12 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st,  0.036  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;