Automatkaffe Gevalia Ebony Instant Professional

4032685
Lager: 1337 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Gevalia Professional Instant Ebony
Ett inbjudande, balanserat och fruktigt kaffe med inslag av lakrits och ek.

Rostning: Mörkrost/Instantkaffe

Karaktär:
Sötma: 3 av 5
Syrlighet: 2 av 5
Fyllighet: 3 av 5
Rostning: 3 av 5

Gevalia Ebony instant är ett specialkaffe anpassat för marknadens olika typer av varmdrycksautomater för bästa löslighet och smak. Detta kaffe är siktat fler gånger och med jämnare storlek på kaffekornen för att kaffet inte ska damma igen kaffeautomaten och med driftstörningar som följd.

Dosering: ca 2 gr kaffe till 1,5 dl varmt vatten.

Taggar:
Ingredienser:

100% frystorkat kaffe

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Storbritannien

Varumärke:

Gevalia Professional

Konsumentkontakt:

Jacobs Douwe Egberts S.E AB

Telefon:

020-96 00 20

Hemsida:

www.jdeprofessional.se/

Varukategori:

Instantkaffe för automat

Leverantör:

Jacobs Douwe Egberts S.E. AB

Lev art nr:

4032685

EAN del förp:

8711000536278

EAN hel förp:

8711000536285

EAN hel pall:

8711000536292

Bruttovikt:

0.27 kg/st  2.7 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.01  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88