+ pant 4,00 kr/förp

Äppelmust Nypressad Brämhults

602342
Förp.pris: 120,96 kr
Jmf.pris: 100,80 kr/lit (30,24 kr/st)
Förp. 1*4x300ml
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-05-31.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Vi väljer ut och pressar säsongens äpplen när de är som allra bäst, i vårt presseri. Naturens egna skiftningar skapar både färg- & smakvariationer. Från röd till grön, ibland syrlig och ibland söt.

Taggar:
Ingredienser:

Nypressad must av äpplen.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 181 kJ
Energi 43 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0.1 g
Kolhydrat 10 g
- Varav sockerarter 10 g
Protein 0.5 g
Salt (SALTEQ) 0.01 g
Fiber 0.5 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/0°C
Färsk kylvara: Förvaras vid högst 8°C.

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Brämhults

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Must

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

602342

EAN del förp:

7313619001737

EAN hel förp:

17313619001734

EAN hel pall:

37313619001738

Bruttovikt:

1.36 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;