+ pant 4,00 kr/förp

Smoothie Vitamin Brämhults

89533
Förp.pris: 118,16 kr
Jmf.pris: 98,47 kr/liter (29,55 kr/st)
Förp. 1*4x300ml
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-05-28.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

En uppiggande smoothie med smak av blåbär, hallon och svarta vinbär. Tack vare bananer får den en krämig konsistens som mättar länge. Dessutom innehåller den extra vitamin E från solrosor och vitamin C från superbäret acerola. Ett hälsosamt tillskott som bidrar till att skydda kroppen mot oxidativ stress.

Taggar:
Ingredienser:

Juice av apelsiner (27%), mosade äpplen/eplepuré (24%), mosade bananer (17%), mosade blåbär (10%), juice av äpplen/epler (6%), mosade svarta vinbär/solbærpuré (6%), mosad acerola (4%), morotsjuice/gulerodsjuice fra koncentrat (3%), mosade hallon/ bringebærpuré (2%) och vitamin E.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Millilitrer

Näringsvärden:
Energi 226 kJ
Energi 54 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 12 g
- Varav sockerarter 11 g
Protein 0.6 g
Salt 0.01 g
Fiber 1 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Brämhults

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Smoothie

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

89533

EAN del förp:

7313619001430

EAN hel förp:

17313619001437

EAN hel pall:

37313619001431

Bruttovikt:

1.36 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;